Statystyki ciosów

CIOSS to autorska aplikacja do opracowywania statystyk ciosów. Wszystko wskazuje na to, iż jest to pierwszy tego typu program w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Jego nazwa pochodzi od dwóch słów, cios oraz statystyka. Prace nad nim rozpoczęły się w styczniu 2019 roku. Założenia wdrażane i testowane były przez kilka miesięcy, a pierwsze poważne testy miały miejsce podczas transmisji gali MB Promotions, która odbyła się 6 kwietnia w katowickim Spodku. Na stronie można przeczytać o ich przebiegu. Krótko po nich pojawiła się okazja, by uzyskane wyniki skonfrontować ze statystykami rynkowego potentata, amerykańską firmą Compubox.

Operatorem aplikacji, wraz ze mną, jest Marcin Łuczak, kibic pięściarstwa z którym znam się od blisko dekady. Podczas wykonywania usługi każdy z nas obserwuje jednego zawodnika. Zliczamy wszystkie ciosy z wyłączeniem dystansujących oraz zadawanych w klinczu, których celem jest jedynie podkreślenie aktywności. Kategoryzujemy je na ciosy celne i chybione. Chcąc by ostateczne statystyki były jak najbliższe prawdzie, skupiliśmy się na dwóch opcjach wyboru, ponieważ wówczas istnieje dużo mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia błędu.

Poniżej prezentuję przykładowe zestawienie, które przygotowuję po zakończonym pojedynku. W tym przypadku pochodzące z walki Mariusza Wacha z Martinem Bakole.Jeśli to co przeczytałeś zainteresowało Cię, zachęcam do kontaktu, oferujemy bowiem komercyjną usługę opracowania statystyk ciosów. Skorzystaj z formularza kontaktowego. Chętnie przybliżę warunki współpracy oraz możliwości aplikacji.

Zapraszam
Marek Rugowski

Reklamy